Preskočiť na hlavný obsah

Cukrové topánky

Kniha Cukrové topánky je novinka mladej, talentovanej slovenskej autorky a ilustrátorky Adely Režnej (jej práce poznáte z kníh Marínka Somarinka, Denník Majky z Majáka, či Stratený Zajko v Paríži). 


Kniha rozpráva príbeh o malom Cyrilovi a jeho nezdravej láske k sladkým maškrtám. 
Cyril na povale domu svojho dedka objaví staré, hnedé topánky. Skrátka, na pohľad ničím výnimočné, no akonáhle si ich obuje na nohy, zaligocú sa a BUM!, izba okolo neho sa zmení. 


Všetko v dome sa premení na maškrty - z hrnčekov sú mafiny, z tanierov moravské koláče, dvere z čokolády, kreslo v obývačke je jeden veľký perník a záves z cukríkov! Cyril sa na všetky dobroty vrhne.


Určite tušíte, že s Cyrilom to nedopadne dobre. Stučnie, bolí ho brucho, hlava i srdiečko. Je mu do plaču a túži po objatí. Nakoniec dostane skvelý nápad ako všetko napraviť.
Ale o tom si už prečítajte sami.


Téma, ktorú si autorka vybrala je aktuálna. V dnešnej dobe sa väčšina rodičov snaží, aby ich deti jedli zdravšie verzie sladkostí, vyhýbali sa palmovému tuku a kilám cukru. Adela Režná však nemoralizuje. Vytvorila milý, vtipný (Mimi celá ožila pri predstave rozprávkovo sladkého domu), navyše pekne ilustrovaný príbeh, ktorý vedie k prirodzenému dôsledku z Cyrilovej nadmernej pažravosti - tučnému a chorému telu. Až nám ho je ľúto, i keď vieme, že si za to môže sám. 


Na záver autorka ponúka riešenie. Maškrty môžeme jesť, ale s mierou a najlepšie také, ktoré si doma sami pripravíme z lokálnych surovín.😊richádza dôsledok


Kniha vyšla vo vydavateľstve Zum Zum production, ktoré sa s knihou Cukrové topánky naozaj vyhralo. Dostala šitú väzbu, kvalitný papier i obálku. 
Radosť držať ju v rukách a čítať ju!

venovanie od autorky :-)

pozvánka na krst knihy


Cukrové topánky
Text a ilustrácie: Adela Režná
Zum Zum production, 2018
počet strán: 36

Link použitý v článku je affiliátny, za podporu ďakujeme!

Komentáre

Zverejnenie komentára