Preskočiť na hlavný obsah

Vieš už prečo? Kto žije v záhrade?

Vydarenú edíciu encyklopédií pre deti Vieš už prečo? už niekoľko rokov na náš trh prináša vydavateľstvo Pro Solutions. Obľúbenými sa stali, a možno niektoré máte aj doma: Čas a hodiny, Ako sa stravujeme, V záhrade a Všetko o pirátoch (s Mimi ich odporúčame pre všetky zvedavé deti). Vydavateľstvo ponuku rozšírilo o tituly pre najmenších Vieš už prečo? Junior. V tejto edícii zatiaľ vyšli Môj svet, Zvieratá a novinka, o ktorej vám dnes prinášam článok: Kto žije v záhrade?


Príťažlivosť celej edície Vieš už prečo? je v tom, že sú prehľadné, informácie sú podané zrozumiteľne, vyskytuje sa v nich množstvo detí, ktoré malého čitateľa sprevádzajú tou, ktorou témou, ilustrácie sú čisté a realistické. V neposlednom rade je to krúžková väzba a (odolné) otváracie okienka, ktoré deti tak zbožňujú.


Novinka Kto žije v záhrade? malého čitateľa pozýva do sveta živočíchov, vtákov a hmyzu v našich záhradách. Prostredníctvom príbehu sa deti dozvedia ako vyzerajú, čím sa živia, kde žijú, aké sú ich charakteristické vlastnosti a čím prírode pomáhajú. 
V knihe nájdete napríklad červienku, pavúka, myš, včely a osy, dážďovky, slimáky, mravce, stonožku, jašteričku, krta a ježa...


Edíciu Vieš už prečo? Junior vydavateľ odporúča od 2 - 4 rokov, no môžete ju s deťmi listovať už od 1 roka nakoľko obsahuje dostatočne veľké ilustrácie objektov a teda ich deti už v tomto veku vedia vnímať bez toho, aby ich to zaťažilo. Na okienkach si zas môžu začať trénovať jemnú motoriku. 
Kto žije v záhrade?
Vieš už prečo? Junior
Text: Patricia Mennen
Ilustrácie: Steffen Walentowitz
Pro Solutions 2018


Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem spoločnosti Pro Solutions.


Komentáre