Preskočiť na hlavný obsah

Marianne Dubuc: Pošťák Myšák doručuje

V českom jazyku nedávno vyšla ďalšia kniha autorky a ilustrátorky Marianny Dubuc: Pošťák Myšák doručuje. Tentokrát vo vydavateľstve Host. Ak ste si teraz smutne povzdychli: Opäť čeština?, nezúfajte! V tejto knihe je málo textu, ktorý hravo zvládnete.


Knihu Pošťák Myšák doručuje by sme mohli zaradiť k obrázkovo-hľadacím knihám. Ako už samotný názov napovedá, hrdinom tejto knihy je poštár Myšiak a hlavný príbeh je o tom ako doručuje zásielky ich majiteľom. Jeho pochôdzka začína na pošte kde si naloží plný vozík balíčkov, ktoré postupne odovzdáva ich majiteľom. Chodí teda od domu k domu a kým poštár Myšiak musí zdolať aj ťažšie prekážky (vyliezť na strom, ponoriť sa pod morskú hladinu, vyliezť na vrchol hory), aby sa dostal k adresátovi, malí čitatelia môžu zatiaľ nerušene nahliadnuť do domčekov rôznych zvieratiek.


Každý domček je iný, avšak všetky sú plné zaujímavých vecí a vtipných detailov, ktoré vás zaručene pobavia. Okrem toho si môžete všimnúť ako balíčky Myšiakovi z vozíka ubúdajú, ktorú zásielku to-ktoré zvieratko obdrží a hádať komu patrí posledný balík.


Textu je skutočne máličko (dve vety na stranu), je to jednoduchá čeština, ktorá sa dá simultánne preložiť a s trochou fantázie si vymyslíte vlastné príbehy, ako to už pri čítaní obrázkovo-hľadacích kníh býva.


Ilustrácie sú čisté, v jemných farbách ako to má Marianne Dubuc vo zvyku. Formát knihy je väčší a strany síce sú klasické, avšak veľmi pevné, takže by som sa nebála knihu ponúknuť už najmenším deťom (pokojne od 18 mesiacov/2 rokov). A horná hranica? Netuším. Mimi má 5 rokov, od knihy sa nevedela odtrhnúť, bavila sa na vtipných detailoch a priznám sa, ja spolu s ňou.
Pošťák Myšák doručuje
Text a ilustrácie: Marianne Dubuc
Host, 2018Komentáre