Preskočiť na hlavný obsah

Ňuňo

Opäť kniha, ktorú sme si s Mimi jednoducho museli prečítať. Psíkovia sú jej dlhoročná láska a tak sa vždy poteší príbehom s týmito štvornohými miláčikmi.


Knižka rozpráva príbeh o rozkošnom šteniatku westhighlandského bieleho teriéra a jeho príchode k Inge a Jožkovi.


Jednotlivé kapitoly sú krátkymi epizódami zo života s týmto nezbedným psíkom. Ňuňo sa musí popasovať nielen s novým prostredím a výcvikom, ale najmä s vpádom malého Samka do rodiny. Kým v začiatkoch bol Ňuňo pre Inge stredobod vesmíru, po narodení bábätka pre neho nemá vľúdne slovo a tak na Samka veľmi žiarli (Mimi samozrejme držala stranu Ňuňovi).

Ako to celé dopadne? To si už budete musieť prečítať sami.


Tvorbu autorky Denisy Fulmekovej nepoznám, ale zapáčil sa mi jej štýl. Dokáže pútavo písať o každodenných veciach, knižka sa ľahko a rýchlo čítala. Srdiečko mojej knihomilky plesalo pri každom Ňuňovom lapajstve.

Ilustrátorku Hedvigu Gutierrez sledujem na sociálnych sieťach a veľmi jej fandím. Zatiaľ je študentkou VŠVU, no za sebou má niekoľko spoluprác. S Mimi sme sa do jej tvorby zaľúbili (podľa nej najkrajšie obrázky sú tie, na ktorých je Ňuňo od hlavy po päty špinavý).Pre koho je knižka určená? 
Pre všetky deti, ktoré túžia po psíkovi, ale aj pre tie, 
ktoré čakajú na príchod súrodenca.


Ňuňo
Text: Denisa Fulmeková
Ilustrácie: Hedviga Gutierrez
Počet strán: 104
Slovart, 2019

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Slovart.

Komentáre