Preskočiť na hlavný obsah

Malý vlk s veľkým srdcom

Čo má spoločné Pán Guľôčka a Malý vlk s veľkým srdcom? Ilustrátorku Elżbietu Wasiuczyńsku predsa! Jej ilustrácie, to je skrátka niečo nádherné a v knihe Malý vlk s veľkým srdcom sú obzvlášť očarujúce.


Kniha rozpráva príbeh o vĺčkovi, najmladšom členovi svorky. Oriešok sa narodí ako posledný z troch bratov a keďže sú všetci ešte len šteniatka, aby prežili, musia sa všeličo naučiť. Ich učiteľom je najstarší člen svorky, dedko Krivý, ktorý im dáva rôzne úlohy. Oriešok síce nevie rýchlo behať, nevie loviť, dokonca nemá čuch (jeho veľké tajomstvo), no vždy sa vynájde. Keď začne v lese vyčíňať človek a hrôzostrašný, tajomný vlk Čert, je to práve Oriešok, ktorý prejaví odvahu a bystrý um.


Autor Tomasz Samojlik nás príbehom o Orieškovi vovedie do sveta vlkov. S Mimi sme si ho náramne užili. Vlk totiž patrí spolu s tigrom a psíkom k jej najobľúbenejším zvieratám, takže pre nás bola kniha Malý vlk s veľkým srdcom priam povinnýn čítaním.Láskavý humor, pokojne plynúci dej a nádherné ilustrácie si užijú deti od šesť rokov.Malý vlk s veľkým srdcom
Text: Tomasz Samojlik
Ilustrácie: Elżbieta Wasiuczyńska
Preklad: Zuzana Mitková, Marek Mitka
Počet strán: 152
Ikar - Stonožka, 2019

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar - Stonožka.

Komentáre