Preskočiť na hlavný obsah

Veľké čistenie zubov v ZOO

Veľké čistenie zubov v ZOO je milá a vtipná knižka pre všetky deti, 
ktoré si nechcú umývať zúbky. 


Riaditeľ zoologickej záhrady Alfréd Verva sa rozhodne niečo urobiť s obrovským zápachom, ktorý sa šíri všade navôkol. Môže za to leňochod Laco, ktorý zvieratám nahovorí, že čistiť si zuby je namáhavé. Alfréd Verva si za pomocníka vyberie ježka Ignáca. Na jeho pichliače natrie zubnú pastu a pustia sa do čistenia zubov každého zvieratka v zoo. 
Zvieratá sú spokojné. Konečne majú čisté, hladké a biele zuby!


Riaditeľ Alfréd Verva má skutočne príznačné meno, jeho elán a odhodlanie dať všetko do poriadku je až úmorné. Ježko Ignác na sklonku dňa veru aj našľapuje z nôžky na nôžku. Dobrý pocit však vynahradí únavu. A nakoniec, aj ježko si musí umyť zúbky.


Autorka Sophia Schoenwaldová vytvorila veselý príbeh o čistení zúbkov. Činnosti tak nudnej pre deti. Ale musia ju vydržať (a rodičia s nimi).
Páči sa mi nápad čistenia zúbkov zvieratám. Je to pestrejšie a zábavnejšie, niekedy dokonca napínavé (to keď ježko čistí zuby levovi a žralokovi), než keby si v knižke čistili zuby deti alebo ľudia všeobecne. 
A ježko premenený na zubnú kefku je naozaj zábavný na pohľad.
S Mimi sme sa pri čítaní nasmiali.Ilustrácie Güntera Jakobsa sú nádherné, vtipné. Uprednostňuje kresbu ceruzkou a maľbu akrylovými farbami.Sophie Schoenwaldovú poznáte vďaka knihe Pritúľ si ma o malom zatúlanom tučniakovi, písala som o nej TU.
 Možno vás poteší, že sa chystá vydanie Spinkaj, malý Ježko, ktorý patrí do série s tučniačikom. Viac TU.


Ku knihe je priložený plagát, podľa ktorého si deti môžu každý deň čistiť zúbky:
Veľké čistenie zubov v ZOO
Text: Sophie Schoenwaldová
Ilustrácie: Günter Jakobs
Preklad: Zuzana Dodoková
Počet strán: 32
Ikar - Stonožka, 2019

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar - Stonožka.


Komentáre