Preskočiť na hlavný obsah

Peter Stamm: Heidi

Na internetoch často padá otázka: Aká je Heidi, ktorú vydalo vydavateľstvo Perfekt? Je to originál Heidi? Je to kniha typu picture book? Je v nej celý príbeh o Heidi?


Ide o literárnu adaptáciu pôvodnej Heidi od Johanny Spyri, na ktorej pracovali dvaja oceňovaní švajčiari: spisovateľ Peter Stamm (Prečo bývame za mestom) a ilustrátor Hannes Binder, a ktorá bola preložená okrem slovenčiny ešte do šiestich jazykov.


Táto verzia Heidi má 42 strán a napriek ich malému počtu nejde, ako vidieť aj z priložených ukážok, o knihu typu picture book. Text je pomerne hustý, písmenká menšie, čiže na samostatné čítanie vhodná najskôr od 8 rokov, na predčítanie samozrejme skôr. Ilustrácie zaberajú vždy jednu stranu, text druhú, čo sa mne veľmi páči. Mám totiž rada keď i knihy určené pre mladších školákov a väčšie deti obsahujú farebné ilustrácie, sú to pre mňa malé knižné poklady.
Nuž a v akom okamihu pôvodného príbehu o Heidi kniha končí? Končí Kláriným postavením sa na vlastné nohy.

Heidi
Podľa knihy Johanny Spyri
Text: Peter Stamm
Ilustrácie: Hannes Binder
Perfekt, 2017
Komentáre

 1. Knižku som objednala včera . Po Tvojej recenzii sa teším ešte viac na ňu. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zuzi, máš sa na čo tešiť, naozaj :-)

   Odstrániť
  2. Veru tešíííím a je to len Tvoja zásluha ! Ty si ma na ňu upozornila . Zdenka, ďakujem moc. Od kedy Ťa sledujem na MK a na blogu knižky u nás utešene pribúdajú. ;-)

   Odstrániť
 2. Knihy a darčeky na Vianoce už máme nakúpené, ale v januári bude mať staršia neterka meniny, tak by som jej túto knihu zaobstarala. Tie ilustrácie vyzerajú nádherne! Presne ako píšete, sú to knižné poklady.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Naša má zas v januári narodky a som veľmi šťastná, lebo koncom roka vychádza vždy toľko krások, že mám problém s prerozdelením knižiek, takto je to o niečo jednoduchšie :-D

   Odstrániť
 3. Aj nasa 5 rocna si nájde tuto Heidi pod stromcekom, verim ze ju zaujme. Ilustracie su velmi realisticke a neprikraslene - Heidi vyzera naozaj ako dievcatko z hor. Citali sme vydanie z r. 2001, kde su obrazky dost zromantizovane.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prave sa bojim, ze vela ludi si spaja Heidi s lubivymi obrazkami a tuto nebudu vediet ocenit :-)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára