nedeľa, 19. marca 2017

Čo sa deje v cirkuse

Nájdite si vlastný príbeh

Doro Göbelová, Peter Knorr

Fragment, 2017


U Mimi sa obrázkovo-hľadacie knihy tešia veľkej obľube. Doma sa nám ich už zopár nazbieralo, o niektorých som písala tu a to sa u nás nájdu ešte napríklad knihy od Anne Suess a Martina Handforda. 

Keď sa nad tým tak teraz zamýšľam, máme ich fakt dosť a viete čo? Myslím si, že ste na tom veľmi podobne a potešíte sa každému tipu na ďalšiu obrázkovo-hľadaciu knihu, ktorá by vám mohla pribudnúť do detskej knižnice. 

Podľa všetkého je v Nemecku istá tradícia Wimmelbuchov (ako ich oni nazývajú). Ak som správne pochopila, zakladateľ týchto obrázkovo-hľadacích kníh nazývaný aj otec Wimmelbilderbuchov" je autor, ilustrátor a maliar Ali Mitgusch. No a dvojica Doro Göbelová a Peter Knorr sú označovaní ako jeho nástupcovia.

Na Slovensku vo vydavateľstve Fragment vyšli dve ich knihy: Čo sa stalo na výlete a Čo sa deje v cirkuse. Pre Mimi som vybrala druhú menovanú nakoľko na tému výlet obrázkovo-hľadaciu knihu už máme (pozrite odkaz vyššie, nájdete ju tam pofotenú, no obávam sa, že už je vypredaná, ak ste ju v minulosti zháňali a nezohnali, tak vás možno poteší práve kniha od Doro Göbelovej a Petra Knorra).

Ako vidíte z ukážok, kniha je pekne ilustrovaná plná rôznych detailov a situácií ako sme zvyknutí z podobného typu kníh. Na zadnej obálke sú niektoré postavičky vyobrazené a pomenované, deti ich na stránkach knihy môžu hľadať. Hľadanie je o to zaujímavejšie, že na každej strane môžu byť oblečené v iných kostýmoch, nuda tak skoro nehrozí.

Čo sa deje v cirkuse máme doma približne mesiac, takže na to, že ide o novinku, je už dobre otestovaná. Mimi najviac zaujalo stavanie šapito keďže naživo niečo podobné nevidela. Všimla si zlodeja v hľadisku a ako ho na ďalšej strane lapil policajt, kozu, ktorá dievčatku odhryzla z cukrovej vaty, mačku, ktorá vyliezla na strechu šapito a ako sa ju jedna z akrobatiek snaží zachrániť a kopu iných vecí, ktoré v iných obrázkovo-hľadacích knihách veru nemáme (no fakticky 😁).


Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem spoločnosti Albatrosmedia.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára